Autori

Parteneri Profit.ro

Parteneri Profit.ro

autor


Parteneri Profit.ro are 6006 articole

6 vinuri cu care mergeți la sigur, recomandate de experții Unvinpezi.ro

Lumea vinului este una fascinantă odată ce o înțelegeți și începeți să degustați vinuri cu o structură diversă. Pentru situațiile în care vreți să experimentați, dar totodată și să vă păstrați în zona sigură, iată 6 dintre vinurile cu care ar trebui să începeți.

6 vinuri cu care mergeți la sigur, recomandate de experții Unvinpezi.ro
O seară „Rameau” în programarea Festivalului Internațional George Enescu

Concertul susținut de clavecinista Raluca Enea, unul din cei mai valoroși claveciniști ai momentului, nu este doar un recital solo. Este promisiunea unui regal muzical. Unul construit în jurul personalității lui Jean Philippe Rameau - muzicianul complex al Franței secolului al XVIII lea și al clavecinului - instrumentul saloanelor sofisticate din Barocul muzical francez târziu. O întâlnire rafinată cu muzica ce îi delecta pe cei doi regi (Ludovic al XIV-lea și Ludovic al XV-lea) dar și un periplu prin întreaga creație a lui Rameau, compusă original sau adaptată pentru clavecin.

O seară „Rameau” în programarea Festivalului Internațional George Enescu
Cele mai profitabile investiții imobiliare în 2023

Cunoscuți pentru un simț al proprietății ridicat, românii sunt în topul clasamentului în ceea ce privește rata de proprietate a locuințelor. Datele Eurostat relevă că peste 96% dintre locuitorii țării noastre sunt proprietari ai unui imobil cu funcțiune rezidențială.

Cele mai profitabile investiții imobiliare în 2023
AQUA Carpatica Flavours, primul produs din România care se lansează cu spatelele produsului (contraeticheta)

AQUA Carpatica, brandul care a redefinit puritatea și a demonstrat că apa are gust, lansează acum o nouă băutură: AQUA Carpatica Flavours – apă minerală naturală carbogazoasă, cu suc de fructe și un strop de sirop de agave. Și nu oricum, ci cu spatele. Pentru că este mai corectă descrierea de pe spatele dozei, decât încadrarea în categoria comercială de pe față.

AQUA Carpatica Flavours, primul produs din România care se lansează cu spatelele produsului (contraeticheta)
Ultimele ştiri
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Curs BNR
1 EUR5.0890 -0.0018-0.04 %
1 USD4.3140 -0.0006-0.01 %
1 GBP5.8317 +0.0016+0.03 %
1 CHF5.4821 +0.0037+0.07 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Must Read