
Asociația Furnizorilor Casei Regale a României a acordat Diploma de Excelență pentru dezvoltări imobiliare de excepție companiei Nordis Group. Distincția i-a fost înmânată fondatorului Nordis Group Emanuel Poștoacă de către ASR Principele Radu, cu prilejul Galei anuale a acestei Asociații, care, tradițional, are loc în avanpremiera evenimentelor dedicate aniversării Zilei Regalității din 10 mai.
Philip Morris International (PMI) și Strategic Thinking Group au făcut public studiul „Impactul economic al Philip Morris International în România – Contribuția Philip Morris International la crearea de valoare și dezvoltarea durabilă în România”. Studiul a analizat evoluția principalilor indicatori aferenți activității companiei la nivelul perioadei 2016-2020.
Vecina noastră de la Sud de Dunăre este una dintre cele mai vechi regiuni viticole ale lumii, însă de aproximativ 15 ani vinurile produse aici cu ajutorul tehnologiei moderne au urcat în topul celor mai apreciate din lume.
Cerved Property Services (CPS), firmă de consultanță imobiliară cu acoperire națională, a intermediat vânzarea unui teren în suprafață de aproximativ 62,000 mp în Târgu Mureș (Fabrica de Cărămidă), județ Mureș la suma de 3,000,000 euro + TVA, pe lângă vânzarea unui teren în suprafață de 10,000 mp în Pipera la suma de 3,500,000 euro + TVA și vânzarea proiectului “Beyler City” din Galați.
Crama Jelna este o afacere de familie din județul Bistrița-Năsăud, cu podgorii de viță de vie ce se întind pe o suprafață de 26 de hectare de teren, printre cele mai populare soiuri de struguri fiind Sauvignon Blanc, Fetească Albă, Pinot Noir sau Muscat Ottonel.
Crama Cielo e Terra își dorește să aducă valoare domeniului viticol și, prin vinurile sale, să promoveze valorile în care crede: grijă pentru echipa, respectul pentru clienți și atenția acordată mediului înconjurător, fiind doar câteva dintre acestea.
Chateau du Val d'Or este o cramă cu o lungă istorie viticolă, care acum oferă nu doar vinuri spectaculoase, apreciate peste tot în lume, ci și o mulțime de alte experiențe, cum ar fi competițîi pentru sommelierii aspiranți sau întâlniri ale producătorilor de vin din zona Bordeaux, Franța.
Un vin bun necesită timp pentru a-și dezvălui calitățile, dar și dedicare și devotament din partea celor care ajută la producerea lui.
La jumătatea lunii aprilie, reprezentanții Romanian Interior Design Association (RIDA) au lansat platforma specializată www.designdeinterior.ro
ANG Holding, parte din grupul ANG, cu o experiență de peste 11 ani pe piața imobiliară autohtonă, lansează o nouă divizie, sub brandul The Agency. Aceasta se va adresa dezvoltatorilor activi pe toate segmentele pieței rezidențiale și se va diferenția prin serviciile de reprezentare exclusivă oferite pentru dezvoltatori de ansambluri rezidențiale din întreaga țară. Noua divizie va fi prezentă, în premieră, în cadrul Târgului Național Imobiliar (TNI), ce se va desfășura la Palatul Parlamentului, între 6 și 8 mai.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
| 1 EUR | 5.0890 | -0.0018 | -0.04 % |
| 1 USD | 4.3140 | -0.0006 | -0.01 % |
| 1 GBP | 5.8317 | +0.0016 | +0.03 % |
| 1 CHF | 5.4821 | +0.0037 | +0.07 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro