ANAF Timișoara vrea să externalizeze încasarea taxelor și impozitelor. Contract de până la 3,4 milioane lei

Direcția Fiscală a Municipiului Timișoara intenționează să inițieze o licitație prin care urmărește externalizarea către un terț a serviciului de plată a impozitelor și taxelor. Cu o durată de 4 ani, contractul a fost estimat între 2,6 milioane de lei și 3,4 milioane de lei.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
ANAF Timișoara vrea să externalizeze încasarea taxelor și impozitelor. Contract de până la 3,4 milioane lei

Direcția Fiscală a Municipiului Timișoara intenționează să inițieze o licitație prin care urmărește externalizarea către un terț a serviciului de plată a impozitelor și taxelor. Cu o durată de 4 ani, contractul a fost estimat între 2,6 milioane de lei și 3,4 milioane de lei.

“Autoritatea contractantă dorește să achiziționeze un serviciu de plată a impozitelor și taxelor locale la ghiseele unui terț. Locul principal de livrare sau de executare: sediul (sediile/punctele de lucru/oficiile) prestatorului pe raza Municipiului Timișoara”, se arată în anunțul de intenție al Direcției Fiscale a Municipiului Timișoara.

Pe perioada contractuală, suma previzionată de autoritatea contractanta a fi încasată prin terț se va situa între 152,5 milioane de lei și 198,2 milioane de lei.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite