Premierul Japoniei vrea spectatori la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Premierul Japoniei, Yoshihide Suga, a declarat că își dorește prezența spectatorilor la Jocurile Olimpice de la Tokyo, bazându-se pe protocoalele de la meciurile de fotbal și baseball.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Premierul Japoniei vrea spectatori la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Premierul Japoniei, Yoshihide Suga, a declarat că își dorește prezența spectatorilor la Jocurile Olimpice de la Tokyo, bazându-se pe protocoalele de la meciurile de fotbal și baseball.

"Chiar și în stare de urgență, meciurile de baseball și de fotbal au avut loc cu public, cu măsuri pentru a evita propagarea virusului. Cred că și noi putem face asta urmând aceste exemple", a declarat Yoshihide Suga,citat de cotidianul Yomiuri Shimbun.

El a precizat că viața și sănătatea cetățenilor japonezi va fi o prioritate la JO, în contextul în care cetățenii străini nu au acces, informează News.ro

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite