Un jandarm din Craiova a fost confirmat pozitiv cu Covid-19. 17 persoane au fost izolate la domiciliu

Un jandarm din Craiova a fost confirmat pozitiv cu Covid-19, iar 17 persoane de la unitatea unde bărbatul este angajat, contacți cu acesta, au fost izolate la domiciliu.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider

Un jandarm din Craiova a fost confirmat pozitiv cu Covid-19. 17 persoane au fost izolate la domiciliu

Un jandarm din Craiova a fost confirmat pozitiv cu Covid-19, iar 17 persoane de la unitatea unde bărbatul este angajat, contacți cu acesta, au fost izolate la domiciliu.

Prefectura Dolj a transmis, sâmbătă, că un jandarm din Craiova a sunat pe data de 23 aprilie, la 112 și a fost transportat la Spitalul de Boli Infecțioase “Victor Babeș” din Craiova, împreună cu doi membri ai familiei.

Cele trei persoane au fost testate pentru depistarea virsului SARS-COV2, iar rezultatul analizelor a confirmat că sunt pozitive.

“Imediat, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Dolj au demarat ancheta epidemiologică, iar la nivelul unității în cadrul căreia bărbatul este angajat s-a dispus măsura izolării la domiciliu a unui număr de 17 persoane – contacți direcți – iar restul Detașamentului din care face parte a fost retras din planificarea executării misiunilor până la finalizarea anchetei epidemiologice”, au precizat reprezentanții Prefecturii Dolj.

În județul Dolj au fost confirmate 70 de persoane infectate cu Covid-19.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite