ULTIMA ORĂ Prefectul Capitalei și-a dat acordul pentru declararea stării de alertă în Sectorul 1

Prefectul Capitalei Alin Stoica a anunțat că și-a dat acordul pentru declararea stării de alertă în Sectorul 1, ca urmare a situației sanitare create de neridicarea gunoiului în contextul coflictului dintre Primăria de sector și operatorul de salubritate.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
ULTIMA ORĂ Prefectul Capitalei și-a dat acordul pentru declararea stării de alertă în Sectorul 1

Foto: Facebook Dan Bucura

Prefectul Capitalei Alin Stoica a anunțat că și-a dat acordul pentru declararea stării de alertă în Sectorul 1, ca urmare a situației sanitare create de neridicarea gunoiului în contextul coflictului dintre Primăria de sector și operatorul de salubritate.

Comitetul Local pentru Situații de Urgență al Sectorului 1 a cerut Prefecturii Municipiului București să declare starea de alertă pe o perioadă de 30 de zile, din cauza situației sanitare cauzată de necolectarea gunoiului de către Compania Romprest Service SA, scrie News.ro.

Digitalizarea a devenit o prioritate și pe piața imobiliară. Sectorul proptech este propulsat de pandemie CITEȘTE ȘI Digitalizarea a devenit o prioritate și pe piața imobiliară. Sectorul proptech este propulsat de pandemie

De asemenea, Consiliul Local al Sectorului 1 a fost convocat, pentru vineri, la ora 12.00, în vederea discutării rezilierii contractului cu Romprest. Primăria estimează că s-au acumulat aproximativ 2.691 tone de deșeuri generate de populație, instituții publice și agenți economici.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2460 +0.0074+0.14 %
1 USD4.5981 +0.0275+0.60 %
1 GBP6.0799 +0.0321+0.53 %
1 CHF5.6772 +0.0148+0.26 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite