Cioloș cere să nu se mai fumeze în Guvern, ci doar într-un spațiu care să fie amenajat în afara clădirii

Premierul Dacian Cioloș a transmis, miercuri, să nu se mai fumeze în clădirea Guvernului și a cerut să fie amenajat un spațiu special pentru fumat în afara Palatului Victoria.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Cioloș cere să nu se mai fumeze în Guvern, ci doar într-un spațiu care să fie amenajat în afara clădirii

Premierul Dacian Cioloș a transmis, miercuri, să nu se mai fumeze în clădirea Guvernului și a cerut să fie amenajat un spațiu special pentru fumat în afara Palatului Victoria.  

Solicitarea a fost transmisă și miniștrilor, în ședința de guvern.

"Începând de săptămâna aceasta se aplică Legea anti-fumat inclusiv în clădirea Guvernului și o să vă invit să nu mai fumați nicăieri în interior, în incinta Palatului Victoria. O să vă rog, domnule secretar general, să găsiți undeva afară un loc care să fie amenajat și unde doritorii să poată să fumeze respectând legislația", a cerut Cioloș.

Joi intră în vigoare legea care interzice fumatul în spațiile publice închise.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite