ULTIMA ORĂ Marcel Ciolacu a demisionat din funcția de președinte al PSD

Marcel Ciolacu a demisionat din funcția de președinte al PSD, în cadrul Consiliului Politic Național al formațiunii.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
ULTIMA ORĂ Marcel Ciolacu a demisionat din funcția de președinte al PSD

Marcel Ciolacu a demisionat din funcția de președinte al PSD, în cadrul Consiliului Politic Național al formațiunii.

Marcel Ciolacu și-a anunțat colegii că renunța la șefia PSD, în cadrul ședinței conducerii, care are loc la Vila Lac, scrie News.ro.

ANALIZĂ Cine controlează banii, controlează jocul: o privire asupra capitalismului contemporan CITEȘTE ȘI ANALIZĂ Cine controlează banii, controlează jocul: o privire asupra capitalismului contemporan

Luni, în pregătirea Consiliului Național, liderii PSD s-au reunit într-o întâlnire informală, la care Marcel Ciolacu și-a anunțat colegii din partid că își depune mandatul de președinte al formațiunii.

Este pentru a doua oară când Ciolacu face un astfel de anunț, prima dată fiind după primul tur al alegerilor prezidențiale din noiembrie 2024, când a ratat calificarea în finala cursei prezidențiale.

Pentru șefia partidului au fost vehiculate nume precum Sorin Grindeanu, Daniel Băluță, Bogdan Ivan, Victor Negrescu, dar și varianta unei conduceri colective.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2592 +0.0036+0.07 %
1 USD4.5281 +0.0139+0.31 %
1 GBP6.0899 +0.0102+0.17 %
1 CHF5.7371 -0.0061-0.11 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite