Miliardarii americani și-au ridicat puternic averea în pandemie

Miliardarii americani s-au îmbogățit cu $2100 miliarde în timpul pandemiei, averea lor colectivă crescând cu 70%, de la doar $3000 miliarde, cât era la începutul crizei COVID din martie 2020, la peste $5000 de miliarde, la cât ajunsese săptămâna trecută.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Miliardarii americani și-au ridicat puternic averea în pandemie

Miliardarii americani s-au îmbogățit cu 2.100 miliarde dolari în timpul pandemiei.

Instrumente pentru o muncă remote eficientă CITEȘTE ȘI Instrumente pentru o muncă remote eficientă

Averea lor colectivă a crescut cu 70%, de la doar 3.000 miliarde dolari, cât era la începutul crizei COVID din martie 2020, la peste 5.000 de miliarde dolari, la cât ajunsese săptămâna trecută, conform analiștilor.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite