Guvernul reface stocul de apă minerală la rezerva de stat

Guvernul a aprobat, prin hotărâre, acumularea unui stoc de urgență în rezerva de stat constând în 200.000 de litri de apă minerală îmbuteliată.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Guvernul reface stocul de apă minerală la rezerva de stat

Guvernul a aprobat, prin hotărâre, acumularea unui stoc de urgență în rezerva de stat constând în 200.000 de litri de apă minerală îmbuteliată.

Potrivit unui comunicat al Executivului, actul normativ aprobat prevede acumularea unui stoc de urgență la rezerva de stat în anul 2024 constând în 200.000 de litri de apă minerală îmbuteliată în ambalaje mai mari de 3 litri, în vederea asigurării imediate a intervențiilor operative pentru protecția populației, a economiei și pentru apărarea țării, în situații excepționale de deficit care afectează un interes public major.

Telerenta își extinde operațiunile în Polonia CITEȘTE ȘI Telerenta își extinde operațiunile în Polonia

"Finanțarea necesară pentru achiziționarea produselor de către Administrația Națională a Rezervelor de Stat și Probleme Speciale (ANRSPS), în limita sumei de 357.520 de lei, corelată cu valoarea estimată, se asigură din bugetul activității finanțate integral din venituri proprii pentru intervenții operative și reîntregirea stocurilor diminuate, conform HG nr. 598/2014", se arată în comunicat.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Citeste in continuare
Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0963 +0.0047+0.09 %
1 USD4.3898 +0.0246+0.56 %
1 GBP5.8842 +0.0180+0.31 %
1 CHF5.4805 +0.0101+0.18 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Playtech.ro
APARTAMENT 2 CAMERE - FLOREASCA - GRADINA INTERIOARA - COMISION 0%
  • {literal}{/literal} dormitor
  • {literal}{/literal} baie

De vânzare
216.408 €
Cele mai citite