VIDEO Un bărbat s-a urcat pe o garnitură de metrou la Piața Victoriei și a vrut să pulverizeze substanțe dintr-un extinctor. Un altul a pulverizat astfel de substanțe într-o garnitură în stația Piața Romană

Un bărbat s-a urcat pe o garnitură de metrou la Piața Victoriei și a vrut să pulverizeze substanțe dintr-un extinctor. Un polițist a urcat și a reușit să-l coboare, în aplauzele călătorilor. Un alt bărbat a pulverizat astfel de substanțe într-o garnitură în stația Piața Romană, călătorii fiind debarcați.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
VIDEO Un bărbat s-a urcat pe o garnitură de metrou la Piața Victoriei și a vrut să pulverizeze substanțe dintr-un extinctor. Un altul a pulverizat astfel de substanțe într-o garnitură în stația Piața Romană

Un bărbat s-a urcat pe o garnitură de metrou la Piața Victoriei și a vrut să pulverizeze substanțe dintr-un extinctor. Un polițist a urcat și a reușit să-l coboare, în aplauzele călătorilor. Un alt bărbat a pulverizat astfel de substanțe într-o garnitură în stația Piața Romană, călătorii fiind debarcați.

”Circulația trenurilor de metrou s-a desfășurat cu dificultate pe Magistrala 2 joi seara, în intervalul 21:00-21:30, din cauza unor persoane care au tulburat liniștea publică. Unul dintre aceștia a urcat la Piața Victoriei pe un tren aflat în staționare pentru a împrăștia substanțe dintr-un extinctor. Cealaltă persoană a pulverizat substanțe dintr-un extinctor într-un tren aflat în stația Piața Romană”, anunță, joi seară, Metrorex.

MG a anunțat o nouă fabrică în afara Chinei CITEȘTE ȘI MG a anunțat o nouă fabrică în afara Chinei

Sursa citată a precizat că pasagerii aflați în trenul din Piața Romană au fost debarcați în siguranța.

Aceștia și-au continuat călătoria cu un tren garat la cealaltă linie, scrie News.ro.

Echipele Metrorex au avizat Poliția, iar circulația trenurilor de metrou  a fost reluată în condiții normale.

”La data de 8 august 2024, în jurul orei 21.20, polițiștii din cadrul Biroului de Poliție pentru Transportul Public au intervenit într-o situație în care un bărbat, în vârstă de 39 de ani s-a urcat cu o scară pe garnituta de metrou la magistrala M2 - stația Victoriei. A fost dat jos de polițiști, fără a suferi vreo vătămare, urmând a fi condus la o unitate medicală de specialitate”, a transmis Poliția Capitalei.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2460 +0.0074+0.14 %
1 USD4.5981 +0.0275+0.60 %
1 GBP6.0799 +0.0321+0.53 %
1 CHF5.6772 +0.0148+0.26 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite