FOTO Drumurile din România creează probleme "la nivel înalt". Jandameria a căzut în șanț

O mașină a Jandarmeriei a căzut într-un șanț de pe Șoseaua Fundeni din Capitală, într-o zonă unde sunt efectuate lucrări.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
FOTO Drumurile din România creează probleme "la nivel înalt". Jandameria a căzut în șanț

O mașină a Jandarmeriei a căzut într-un șanț de pe Șoseaua Fundeni din Capitală, într-o zonă unde sunt efectuate lucrări.

Conform Biroului de presă al Jandarmeriei, mașina era într-o misiune și circula spre localitatea Dobroești.

Pe Șoseaua Fundeni, în dreptul unor lucrări la carosabil, șoferul a pierdut controlul volanului, iar autospeciala a părăsit drumul, derapând cu partea dreaptă în șanțul cu o lățime de aproximativ un metru și adânc de peste 1,5 metri, arată Agerpres.

Cum să-ți optimizezi site-ul web CITEȘTE ȘI Cum să-ți optimizezi site-ul web

Niciunul dintre cei patru jandarmi aflați în autoturism nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.

"După producerea accidentului, șoferul autospecialei a fost testat cu etilotestul, iar rezultatul a fost zero. Cercetările în acest caz sunt efectuate de către lucrătorii de Poliție", precizează Jandarmeria.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite