Bonus Daimler în Germania pentru masca obligatorie - 1.000 de euro

Producătorul auto Daimler AG va acorda angajaților germani "bonus de pandemie" de 1.000 de euro pentru a compensa costurile economice și personale, cum ar fi obligativitatea purtării măștii și lucrul de acasă, transmite Reuters.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Bonus Daimler în Germania pentru masca obligatorie - 1.000 de euro

Producătorul auto Daimler AG va acorda angajaților germani "bonus de pandemie" de 1.000 de euro pentru a compensa costurile economice și personale, cum ar fi obligativitatea purtării măștii și lucrul de acasă, transmite Reuters.

"Din cauza pandemiei de coronavirus (COVID-19), 2020 a fost un an extrem de dificil. În timpul acestei perioade extraordinare, compania s-a putut întotdeauna baza pe flexibilitatea și disponibilitatea forței de muncă", a afirmat directorul Departamentului de resurse umane al Daimler, Wilfried Porth, arată Agerpres.

FOTO “There ain’t no such thing as a free lunch” - Milton Friedman CITEȘTE ȘI FOTO “There ain’t no such thing as a free lunch” - Milton Friedman

Aproximativ 160.000 de angajați din Germania sunt eligibili pentru a beneficia de bonus, a anunțat compania.

Daimler deține divizia de lux Mercedes-Benz și brandul Smart.

Huawei AppGallery la un an de la lansare: Peste 1.000 de aplicații românești și zeci de mii de utilizatori activi CITEȘTE ȘI Huawei AppGallery la un an de la lansare: Peste 1.000 de aplicații românești și zeci de mii de utilizatori activi

În România, Daimler are două unități de producție, la Cugir și Sebeș. 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite