Stațiune turistică din România, din nou fără apă potabilă

Stațiunea turistică Colibița din județul Bistrița-Năsăud a rămas din nou fără apă, pentru 24 de ore, după ce operatorul regional de apă-canal a decis sistarea furnizării, pe fondul secetei.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Stațiune turistică din România, din nou fără apă potabilă

Stațiunea turistică Colibița din județul Bistrița-Năsăud a rămas din nou fără apă, pentru 24 de ore, după ce operatorul regional de apă-canal a decis sistarea furnizării, pe fondul secetei.

La fel s-a întâmplat și în intervalul 22-23 august, iar situația a afectat inclusiv hotelurile și pensiunile din zonă., arată Agerpres.

FOTO Abonamentul special abia lansat de Wizz Air a înfuriat ONG-urile de mediu CITEȘTE ȘI FOTO Abonamentul special abia lansat de Wizz Air a înfuriat ONG-urile de mediu

Operatorul de apă-canal a adresat anterior populației rugămintea de a folosi apa potabilă din rețeaua publică cu prudență și responsabilitate, îndeosebi în această perioadă de secetă, doar în scopuri esențiale – pentru băut, nevoi igienico-sanitare și casnice, și de a evita sau reduce frecvența acțiunilor precum irigații, spălarea trotuarelor, umplerea piscinelor. 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite