Proprietarul Interagro, Ioan Niculae, rămâne în penitenciar. Cele cinci cărți scrise nu au convins nici Tribunalul

Tribunalul Dâmbovița a respins contestația proprietarului Interagro, Ioan Niculae, împotriva deciziei Judecătoriei Găești, care nu a aprobat eliberarea condiționată.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Proprietarul Interagro, Ioan Niculae, rămâne în penitenciar. Cele cinci cărți scrise nu au convins nici Tribunalul

Tribunalul Dâmbovița a respins contestația proprietarului Interagro, Ioan Niculae, împotriva deciziei Judecătoriei Găești, care nu a aprobat eliberarea condiționată.

Proprietarul Interagro, Ioan Niculae, rămâne pentru cel puțin încă două luni în Penitenciarul Găești. Instanțele i-au respins, definitiv, cererile de eliberare condiționată, stabilind că Ioan Niculae nu are dreptul să formuleze o alta mai devreme de 60 de zile.

Ioan Niculae a solicitat eliberarea condiționată la mai puțin de cinci luni de când a fost condamnat. Omul de afaceri a motivat că a scris cinci cărți de când se află în spatele gratiilor. Instanțele au considerat perioada mult prea mică, pentru realizarea scopului educativ al pedepsei.

Niculae a fost condamnat la doi ani și jumătate de închisoare, în primăvara acestui an, de Curtea de Apel București, în dosarul sponsorizării ilegale a campaniei electorale prezidențiale a lui Mircea Geoană, din 2009.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0899 -0.0020-0.04 %
1 USD4.3664 -0.0043-0.10 %
1 GBP5.8200 -0.0110-0.19 %
1 CHF5.4342 -0.0085-0.16 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Cotidianul.ro
Playtech.ro
APARTAMENT 2 CAMERE - FLOREASCA - GRADINA INTERIOARA - COMISION 0%
  • {literal}{/literal} dormitor
  • {literal}{/literal} baie

De vânzare
216.408 €
Cele mai citite