Primul spital privat din țară preluat de stat pentru a trata persoanele infectate cu COVID-19

Consiliul Județean Cluj a preluat Spitalul Polaris și finanțează operațiunile necesare tratării pacienților infectați cu COVID-19.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Primul spital privat din țară preluat de stat pentru a trata persoanele infectate cu COVID-19

Consiliul Județean Cluj a preluat Spitalul Polaris și finanțează operațiunile necesare tratării pacienților infectați cu COVID-19.

La acest spital vor putea fi primiți 180 de pacienți care vor beneficia de condiții optime pentru tratarea COVID-19, scrie News.ro.

Romarm începe să producă măști medicale CITEȘTE ȘI Romarm începe să producă măști medicale

Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a transmis că „preluarea spitalului este o premieră la nivel național, acesta beneficiind de condiții superioare de izolare și tratament”.

Spitalul este situat în Suceagu, comuna Baciu, în apropiere de municipiul Cluj-Napoca.

În august 2015, familia Socea din Cluj a inaugurat spitalul de recuperare Polaris Medical, după  o investiție de 10 milioane euro. Spitalul are 180 de paturi pentru spitalizare continuă și 14 paturi pentru spitalizare de zi.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite