Plic suspect la Ambasada Rusiei de la București

SRI intervine, vineri, la Ambasada Rusiei de la București, unde a fost primit un plic considerat suspect.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Plic suspect la Ambasada Rusiei de la București

SRI intervine, vineri, la Ambasada Rusiei de la București, unde a fost primit un plic considerat suspect.

”Echipele pirotehnice ale SRI s-au deplasat la Ambasada Rusiei pentru a demara procedura standard în legătură cu un plic considerat suspect”, a transmis SRI.

\ CITEȘTE ȘI "Regele eolienelor" Emanuel Muntmark lansează proiectul celui mai mare parc solar din România. Profit.ro a anunțat însă că există și un plan de vânzare

Sursa citată a precizt că, în urma unui control preliminar, plicul a fost ridicat și transportat în siguranță în vederea expertizării, scrie News.ro

”Potrivit procedurii, plicul va fi analizat în laboratoare specializate, pentru a fi eliminate toate suspiciunile privitoare la posibile substanțe ce ar putea fi prezente”, a mai transmis SRI.

În acest caz SRI colaborează cu echipele Ministerului de Interne.

UPDATE: În legătura cu plicul ridicat de la Ambasada Rusiei, precizăm ca au fost încheiate activitățile pirotehnice. Nu a fost depistat conținut de material pirotehnic”, a transmis SRI.

Sursa citată a precizat că plicul va fi în continuare analizat în laborator.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2592 +0.0036+0.07 %
1 USD4.5281 +0.0139+0.31 %
1 GBP6.0899 +0.0102+0.17 %
1 CHF5.7371 -0.0061-0.11 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite