Încă un pacient transferat în urma incendiului de la Institutul Matei Balș a murit

Încă un pacient cu COVID-19 transferat în urma incendiului de la Institutul Matei Balș a murit la Spitalul Victor Babeș. Numărul pacienților care au fost internați în pavilionul în care s-a produs incendiul și care au decedat se ridică astfel la 16.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Încă un pacient transferat în urma incendiului de la Institutul Matei Balș a murit

Foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Încă un pacient cu COVID-19 transferat în urma incendiului de la Institutul Matei Balș a murit la Spitalul Victor Babeș. Numărul pacienților care au fost internați în pavilionul în care s-a produs incendiul și care au decedat se ridică astfel la 16.

Potrivit Ministerului Sănătății, este vorba despre un bărbat de 81 de ani, cu o formă gravă a COVID-19 și cu alte afecțiunii asociate, scrie News.ro.

Ungaria - prima țară UE care va utiliza de săptămâna aceasta vaccinul rusesc Sputnik V CITEȘTE ȘI Ungaria - prima țară UE care va utiliza de săptămâna aceasta vaccinul rusesc Sputnik V

Bărbatul fusese transferat la Spitalul Victor Babeș, el fiind inițial internat în pavilionul afectat de incendiul de la Institutul Matei Balș.

Cauzele decesului vor fi stabilite în urma anchetei medico-legale.

Numărul pacienților care au fost internați în pavilionul care a luat foc și care au decedat a ajuns la 16, patru dintre ei fiind găsiți decedați în clădire, care era destinată pacienților cu SARS-CoV-2. Un al cincilea a murit la puțin timp după incendiu.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2317 -0.0144-0.27 %
1 USD4.6035 -0.0192-0.42 %
1 GBP6.0710 -0.0224-0.37 %
1 CHF5.6737 -0.0199-0.35 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite