Președintele bolivian Evo Morales vrea să le interzică elevilor utilizarea telefoanelor mobile la școală

Președintele bolivian Evo Morales a cerut luni interzicerea utilizării telefoanelor mobile de către elevi în școli, explicând că aceștia folosesc dispozitivele în exces, relatează DPA.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Președintele bolivian Evo Morales vrea să le interzică elevilor utilizarea telefoanelor mobile la școală

Președintele bolivian Evo Morales a cerut luni interzicerea utilizării telefoanelor mobile de către elevi în școli, explicând că aceștia folosesc dispozitivele în exces, relatează DPA.

"Elevii exagerează cu telefoanele mobile. Există jocuri periculoase pe telefoane", a afirmat Morales la inaugurarea anului universitar la Oruro, o localitate situată la 230 kilometri sud-vest de capitala La Paz, scrie Agerpres.

Noi imagini cu Galaxy S9 confirmă reamplasarea senzorului de amprente CITEȘTE ȘI Noi imagini cu Galaxy S9 confirmă reamplasarea senzorului de amprente

Președintele a cerut Ministerului Educației să interzică utilizarea telefoanelor mobile de către elevi în școli. "Solicit să existe norme care să reglementeze utilizarea telefoanelor mobile", a spus el.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite