"L-am invitat pe președintele Macron și a confirmat o vizită în România în cursul anului 2026", a declarat Nicușor Dan, într-o conferință de presă la Ambasada României de la Paris, după întrevederea avută la Palatul Elysee cu președintele Republicii Franceze, Emmanuel Macron, scrie Agerpres.
La jumătatea lunii viitoare, pe 13 mai, va avea loc, la București, Summitul București 9 (B9), care va reuni lideri din regiune.
În iunie 2022, Macron a mai fost în vizită oficială în România.















