Ambasadorul american a venit la Guvern pentru o discuție cu premierul interimar Cîmpeanu

Ambasadorul american la București, Hans Klemm, a venit la Palatul Victoria pentru a avea o discuție cu prim-ministrul interimar Sorin Cîmpeanu.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Ambasadorul american a venit la Guvern pentru o discuție cu premierul interimar Cîmpeanu

Ambasadorul american la București,  Hans Klemm, a venit la Palatul Victoria pentru a avea o discuție cu prim-ministrul interimar Sorin Cîmpeanu.

Cîmpeanu a fost numit, joi, ca interimar la conducerea Guvernului.

El a declarat că dorește în perioada interimatului să mențină încrederea investitorilor în Guvern.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite