Disney+ scumpește din nou abonamentul în România

Gigantul american al divertismentului Disney a anunțat că va majora prețul abonamentului pentru serviciul său de streaming Disney+ pentru clienții din România, o decizie care se aplică însă și celorlalte piețe europene.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Disney+ scumpește din nou abonamentul în România

Gigantul american al divertismentului Disney începe din nou să trimită notificări utilizatorilor cu scumpiri de abonament la Disney+, costul anual urmând să crească de de la 300 lei la 370 lei.

Costul lunar va urca astfel ușor, la 30,8 lei, conform clienților care au primit notificarea.

FOTO&VIDEO Interes ridicat pentru arta lui Adrian Ghenie. Un tablou al pictorului român a fost vândut, la Sotheby\'s New York, cu 3 milioane de dolari CITEȘTE ȘI FOTO&VIDEO Interes ridicat pentru arta lui Adrian Ghenie. Un tablou al pictorului român a fost vândut, la Sotheby's New York, cu 3 milioane de dolari

În luna august, compania a anunțat de asemenea că va majora prețul abonamentului pentru serviciul său de streaming Disney+ pentru clienții din România, o decizie care se aplică însă și celorlalte piețe europene.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2460 +0.0074+0.14 %
1 USD4.5981 +0.0275+0.60 %
1 GBP6.0799 +0.0321+0.53 %
1 CHF5.6772 +0.0148+0.26 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite