Canabisul a fost legalizat pentru uz personal în Teritoriul Capitalei Australiene

Teritoriul Capitalei Australiene (Australian Capital Territory - ACT) a devenit prima jurisdicție din această țară care a legalizat consumul de canabis pentru uz personal.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Canabisul a fost legalizat pentru uz personal în Teritoriul Capitalei Australiene

Teritoriul Capitalei Australiene (Australian Capital Territory - ACT) a devenit prima jurisdicție din această țară care a legalizat consumul de canabis pentru uz personal.

Adunarea legislativă din acest teritoriu administrativ australian, în care este situată capitala Canberra, a votat recent pentru a legaliza deținerea, utilizarea și cultivarea unor cantități mici de canabis, scrie Agerpres.

Filmul SF „Ad Astra”, cu Brad Pitt în rol principal, a debutat pe primul loc în box office-ul românesc CITEȘTE ȘI Filmul SF „Ad Astra”, cu Brad Pitt în rol principal, a debutat pe primul loc în box office-ul românesc

Noua lege, care va intra în vigoare pe 31 ianuarie 2020, va permite rezidenților să dețină până la 50 de grame de canabis per persoană și cel mult 4 plante de canabis per gospodărie.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite