Lefties a ajuns în București. Brandul cu prețuri mici al proprietarului Zara a deschis primul magazin din capitală

Lefties, brandul cu prețuri accesibile al grupului Inditex, a deschis al cincilea magazin din România, în AFI Cotroceni din București.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Lefties a ajuns în București. Brandul cu prețuri mici al proprietarului Zara a deschis primul magazin din capitală

Mișcarea a fost anunțată de Profit.ro și reconfirmată în toamnă.

Lefties ocupă spațiul rămas liber în centrul comercial bucureștean AFI Cotroceni, cel mai mare mall din țară, după plecarea retailerului de modă C&A.

Programul de guvernare Tomac, ruptură de Bolojan: Se pregătește finanțarea pentru SMR-urile americane de la Doicești, investiție de până la 7 miliarde dolari CITEȘTE ȘI Programul de guvernare Tomac, ruptură de Bolojan: Se pregătește finanțarea pentru SMR-urile americane de la Doicești, investiție de până la 7 miliarde dolari

Primul magazin Lefties din România a fost inaugurat în Craiova, în anul 2023.

Alte magazine ale brandului sunt în Timișoara, Suceava și Ploiești.

În octombrie 2023, Inditex, proprietarul Zara, a intrat în România cu brandul Lefties odată cu deschiderea mall-ului Promenada din Craiova, confirmând informațiile transmise anterior de Profit.ro.

România s-a opus fără succes. UE va restrânge importurile pentru care taxa pe carbon poate fi suspendată. Ce bunuri pot fi afectate CITEȘTE ȘI România s-a opus fără succes. UE va restrânge importurile pentru care taxa pe carbon poate fi suspendată. Ce bunuri pot fi afectate

Înființată în 1999 ca o modalitate de a scăpa de hainele Zara din sezonul anterior, Lefties are acum proprii săi designeri și game de produse. Cu toate acestea, Lefties este mai puțin vizibilă decât principalele mărci ale grupului Inditex, precum Zara, Massimo Dutti și Bershka.

Profit.ro a anunțat anul trecut că retailerul de modă C&A a închis unul dintre cele mai mari magazine ale sale din România, cel din centrul comercial bucureștean AFI Cotroceni, cel mai mare mall din țară.

Magazinul a fost deschis în 2009, odată cu intrarea brandului pe piața locală și cu lansarea AFI Cotroceni, având o suprafață de peste 3.200 metri pătrați (parter și etaj), conform datelor Profit.ro.

Lidl, liderul pieței românești de retail, continuă expansiunea și deschide două noi magazine, în Bacău și Florești CITEȘTE ȘI Lidl, liderul pieței românești de retail, continuă expansiunea și deschide două noi magazine, în Bacău și Florești

Inditex deține mărcile Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home și Lefties.

În România, grupul deține 26 de magazine Zara, 13 magazine Massimo Dutti, 26 de magazine Pull&Bear, 30 de magazine Bershka, 25 de magazine Stradivarius, 13 magazine Oysho și 9 magazine Zara Home.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2353 -0.0037-0.07 %
1 USD4.5194 -0.0228-0.50 %
1 GBP6.0646 -0.0068-0.11 %
1 CHF5.6813 +0.0019+0.03 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite