Electrica SA anunță pierderi de 176 milioane lei. Recent, CEO-ul a fost demis

Compania de furnizare, distribuție și producție de energie electrică Electrica SA, la care cel mai mare acționar este statul român prin Ministerul Energiei, cu peste 48% din acțiuni, a încheiat primul semestru al anului cu o pierdere de 176 milioane lei, cu un volum de electricitate distribuită și furnizată în scădere comparativ cu perioada similară a anului trecut.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2460 +0.0074+0.14 %
1 USD4.5981 +0.0275+0.60 %
1 GBP6.0799 +0.0321+0.53 %
1 CHF5.6772 +0.0148+0.26 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite