Șase primării au primit de la Guvern peste 11 milioane euro pentru încălzirea centralizată a populației

Șase primării au primit de la Guvern, cumulat, peste 11 milioane de euro, pentru a asigura pe timp de iarnă continuitatea serviciului public de încălzire centralizată a populației.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Șase primării au primit de la Guvern peste 11 milioane euro pentru încălzirea centralizată a populației

Șase primării au primit de la Guvern, cumulat, peste 11 milioane de euro, pentru a asigura pe timp de iarnă continuitatea serviciului public de încălzire centralizată a populației.

Primăriile care au primit banii sunt cele din Buzău, Giurgiu, Motru (județul Gorj), Brad (județul Hunedoara), Drobeta Turnu-Severin (județul Mehedinți) și Vatra Dornei (județul Suceava).

Banii au fost scoși din Fondul de rezervă al Guvernului.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite