În epidemie, România trimite o echipă de medici și asistenți medicali în Italia

România va trimite în Italia, în zona Milano, o echipă formată din 11 medici și șase asistenți medicali, a anunțat luni președintele Klaus Iohannis.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
În epidemie, România trimite o echipă de medici și asistenți medicali în Italia

România va trimite în Italia, în zona Milano, o echipă formată din 11 medici și șase asistenți medicali, a anunțat luni președintele Klaus Iohannis.

FOTO Poliția atenționează - e-mailuri false care vă cheamă să veniți cu avocat la anchetă CITEȘTE ȘI FOTO Poliția atenționează - e-mailuri false care vă cheamă să veniți cu avocat la anchetă

"Am decis (...) ca România să trimită o echipă de medici și asistenți medicali în Italia. Ei vor merge acolo în zona Milano. Vor pleca cel târziu mâine (n.r. - marți). O echipă formată din 11 medici și șase asistenți medicali", a spus Iohannis.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite