Departamentul de Stat al SUA: 29 de americani au murit și 15 sunt dați dispăruți în atacurile Hamas

Douăzeci și nouă de cetățeni ai Statelor Unite au murit în atacuri ale Hamas în Israel, a confirmat sâmbătă un purtător de cuvânt al Departamentului de Stat american, citat de Reuters.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Departamentul de Stat al SUA: 29 de americani au murit și 15 sunt dați dispăruți în atacurile Hamas

Douăzeci și nouă de cetățeni ai Statelor Unite au murit în atacuri ale Hamas în Israel, a confirmat sâmbătă un purtător de cuvânt al Departamentului de Stat american, citat de Reuters.

Anterior, 27 de morți fuseseră confirmați în urma violențelor.

Purtătorul de cuvânt a precizat că Statele Unite au cunoștință de 15 cetățeni și un rezident permanent legal care sunt de negăsit și că "lucrează non-stop" pentru a stabili unde se află aceștia.

Statele Unite colaborează cu guvernul israelian în legătură cu fiecare aspect al crizei ostaticilor, inclusiv schimbul de informații, a precizat purtătorul de cuvânt.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2460 +0.0074+0.14 %
1 USD4.5981 +0.0275+0.60 %
1 GBP6.0799 +0.0321+0.53 %
1 CHF5.6772 +0.0148+0.26 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite