Tudose: Vom semna un contract cu o firmă americană, care va produce armament în România

Premierul Mihai Tudose a anunțat că, marți, va fi semnat un contract important cu o firmă americană, care va produce armament în România, în colaborare cu o firmă românească.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Tudose: Vom semna un contract cu o firmă americană, care va produce armament în România

Premierul Mihai Tudose a anunțat că, marți, va fi semnat un contract important cu o firmă americană, care va produce armament în România, în colaborare cu o firmă românească.

"Mâine, vom semna un contract important cu o firmă americană, care va produce armament în România, în colaborare cu o firmă românească, tot ca un angajament pe termen lung despre prezența României în NATO și ceea ce va însemna și sperăm că va însemna, în continuare, în această zonă a Europei, pe flancul estic și în Balcanii de Vest, ca un pilon de stabilitate și ca un partener strategic recunoscut — și vă mulțumim pentru asta — al Alianței Nord-Atlantice", a declarat șeful Executivului, după întrevederea avută cu secretarul general al NATO, Jens Stoltenberg, la Vila Lac 1., scrie Agerpres.

Secretarul general al NATO Jens Stoltenberg a sosit luni dimineață în România, unde a avut întâlniri cu Călin Popescu Tăriceanu și Liviu Dragnea la Palatul Parlamentului. 

Oficialul NATO s-a întâlnit cu președintele Klaus Iohannis, cu premierul Mihai Tudose și cu ministrul Apărării, Mihai Fifor.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite