Noul guvern polonez demite conducerea televiziunii, radioului și agențiilor publice de presă

Ministerul polonez al Culturii a anunțat că a demis echipa de conducere a presei de stat, văzută în general ca o portavoce a fostului guvern populist, transmite AFP.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Noul guvern polonez demite conducerea televiziunii, radioului și agențiilor publice de presă

Ministerul polonez al Culturii a anunțat că a demis echipa de conducere a presei de stat, văzută în general ca o portavoce a fostului guvern populist, transmite AFP.

Președintele și membrii consiliului de administrație al televiziunii, radioului și agențiilor publice au fost demiși pentru a „restabili ordinea legală, imparțialitatea și credibilitatea mass-mediei publice”, arată G4Media.ro

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite