Președintele Iohannis a urcat pe munte, la Bâlea Lac: Avem probabil cele mai spectaculoase peisaje din Europa

Președintele Klaus Iohannis se află în acest week-end la munte, la Bâlea Lac, într-o postare pe Facebook șeful statului mărturisind că drumețiile montane rămân o pasiune pentru el și că România are, probabil, cele mai spectaculoase peisaje din Europa.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Președintele Iohannis a urcat pe munte, la Bâlea Lac: Avem probabil cele mai spectaculoase peisaje din Europa

Președintele Klaus Iohannis se află în acest week-end la munte, la Bâlea Lac, într-o postare pe Facebook șeful statului mărturisind că drumețiile montane rămân o pasiune pentru el și că România are, probabil, cele mai spectaculoase peisaje din Europa, scrie News.ro.

”Drumețiile montane rămân o pasiune pentru mine așa că am urcat din nou pe munte. Vă spun cu toată sinceritatea: avem probabil cele mai spectaculoase peisaje din Europa. Merită să le descoperiți! ‪#‎BâleaLac‬”, a scris Klaus Iohannis pe pagina sa de Facebook.

El postează și o fotografie, în care apare îmbrăcat sport și cu un rucsac în spate.

Șeful statului nu este în concediu, aceasta fiind doar o ieșire de week-end. Luni, președintele are program la Cotroceni, anunțat de Administrația prezidențială.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2461 +0.00010.00 %
1 USD4.6227 +0.0246+0.54 %
1 GBP6.0934 +0.0135+0.22 %
1 CHF5.6936 +0.0164+0.29 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite