Gigantul american anunță că aplicația Outlook Lite nu va mai fi disponibilă începând cu data de 26 mai, aceasta urmând să fie retrasă din magazinul de aplicații.
Outlook Lite s-a dorit a fi o variantă mai suplă de Outlook, cu mai puține funcții, dar și mai rapidă și mai simplă de folosit, pentru smartphone-urile cu Android.
CITEȘTE ȘI Franța vrea să renunțe la WindowsUtilizatorii aplicației nu-și vor pierde datele dacă au fost logați în Outlook Mobile, pentru sincronizarea acestora prin serverele Microsoft.
Microsoft nu oferă un motiv pentru retragerea aplicației Outlook Lite.
De obicei, în aceste cazuri este vorba de un număr redus de utilizatori.
Luna trecută, Microsoft a anunțat că va opera modificări la sistemul de operare Windows 11.
Este transmis că a fost luat act de unele nemulțumiri ale utilizatorilor legate de performanță, actualizări și integrarea agresivă a funcțiilor de inteligență artificială.















