Contractul a fost estimat la 18,96 milioane de lei, fără TVA. Atribuirea s-a realizat pentru suma de 18,94 milioane de lei, fără TVA.
La procedură s-a înscris și Roadhill Automotive (lider), Groupama Asigurări, Unicredit Leasing Corporation IFN și Unicredit Insurance Broker.
Mai multe detalii despre licitație și atribuire AICI și AICI.
Compania mai are în derulare o licitație pentru achiziționarea în leasing financiar a 24 autocamioane de 18-20 tone și 12 remorci de 18 tone pentru o perioadă de 4 ani (cu dobândă fixă și avans zero), precum și servicii de asigurare CASCO pentru 4 ani și servicii de asigurare RCA pentru 12 luni.
Ofertanții sunt asocierile formate din MHS Truck&Bus (lider) și BCR Leasing și Daimler Truck&Bus Romania (lider), Raiffeisen Broker de Asigurare și Raiffeisen Leasing.
Bugetul licitației a fost estimat la 25,38 milioane de lei.
Poșta Română a anunțat că a consemnat venituri totale de 1,78 miliarde de lei în 2024, în creștere cu 9% față de 2023, conform datelor preliminare. Mai multe detalii AICI.
Compania are ca acționari Ministerul Cercetării, Inovării și Digitalizării (MCID) - 93,75% din acțiuni și Fondul Proprietatea, cu o participație de 6,25%.
Rețeaua poștală numără peste 5.600 de unități.
















