În preajma Zilei Internaționale a Animației, 28 octombrie, Școala Populară de Arte și Meserii Sfântu Gheorghe, în parteneriat cu Cinema Arta - by Cityplex, Casa de Cultură Kónya Ádám, Asociația Sic-Art și Cnetrul de Cultură Arcuș organizează Festivalul de Animație pentru Copii și Familie SzAFI Sfântu Gheorghe, Tinutul Secuiesc.
Împreună putem face lumea un loc mai bun! Prima TV va difuza, începând de vineri, 25 octombrie, de la ora 19.30, o nouă emisiune dedicată iubitorilor de animale
Acțiunile Trump Media, companie a fostului președinte american Donald Trump, au crescut la cel mai ridicat nivel din iulie, deoarece cotele de pariuri îl favorizează pe candidatul republican în alegerile pentru Casa Albă, transmite Reuters.
Netflix a început să crească prețurile la nivel global, pe măsură ce creșterea produsă de politica de a limita împărțirea parolelor încetinește.
YouTube încearcă, din nou, să convingă utilizatorii să plătească pentru a scăpa de reclame, testând un abonament care reduce numărul acestora.
Delia Budeanu, care a fost timp de aproape trei decenii crainică a Televiziunii Române, a murit la vârsta de 75 de ani.
Acțiunile Netflix au crescut cu 11%, după ce gigantul de streaming a raportat câștiguri și venituri pentru trimestrul al treilea care au depășit așteptările, transmite CNBC.
În prima ediție a emisiunii „Doza de prevenție”, difuzată la Medika TV, in fiecare joi, de la ora 17.00, Andreea Berecleanu, prezentatoarea Focul 18, principalul jurnal de știri al postului Prima TV, a vorbit deschis despre trucurile sale de frumusete.
Alături de impresionantele rezultate financiare ale ultimului trimestru, șefii Netflix au oferit și câteva informații interesante despre modul în care este folosită platforma de streaming și planurile de viitor.
Netflix a adăugat peste 5 milioane de clienți în al treilea trimestru, spulberând astfel așteptările mai modeste ale Wall Street