Orange anunță în România - scumpește abonamentele

Orange România, liderul pieței locale de telecomunicații, va mări prețurile abonamentelor începând cu 6 aprilie.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Orange anunță în România - scumpește abonamentele

Orange arată că „pentru a putea continua să oferim servicii de calitate în acest context economic, în care inflația raportată pentru luna decembrie 2025 de către Eurostat a fost de 8,6%, vom fi nevoiți să aplicăm o indexare a prețurilor de 6,8% în acest an”.

Și Vodafone a transmis în România un mesaj similar - VEZI AICI

Digi - Investigată pentru posibil abuz de poziție dominantă. Mesajul companiei CITEȘTE ȘI Digi - Investigată pentru posibil abuz de poziție dominantă. Mesajul companiei

Orange anunță în România - scumpește abonamentele

Orange anunță în România - scumpește abonamentele

La finele anului trecut, Orange România a majorat tarifele abonamentelor YOXO, brandul de servicii mobile 100% digitale al operatorului, lansat în martie 2020. 

Scumpirea a rezultat din trecerea de la un preț fix în lei la unul raportat la moneda europeană, pe baza cursului valutar bancar, chiar dacă factura va fi emisă tot în lei.

Practic, YOXO 9 lei devine YOXO 2,9 euro (TVA inclusă), YOXO 19 lei devine YOXO 4,9 euro (TVA inclusă), iar YOXO 49 lei devine YOXO 9,9 euro (TVA inclus), conform notificării văzute de Profit.ro și prezentate mai jos.

Nicușor Dan a vorbit la telefon cu Zelenski CITEȘTE ȘI Nicușor Dan a vorbit la telefon cu Zelenski

 

Orange anunță în România - scumpește abonamentele

Orange Romania este parte a grupului francez Orange.

În 2024, afacerile companiei au crescut cu 9,2%, la 6,55 miliarde de lei. Mai multe detalii AICI.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2460 +0.0074+0.14 %
1 USD4.5981 +0.0275+0.60 %
1 GBP6.0799 +0.0321+0.53 %
1 CHF5.6772 +0.0148+0.26 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite