JO 2024 - Ioana Vrînceanu și Roxana Anghel, medaliate cu argint la dublu rame

Profit.ro
Profit.ro
scris 2 aug 2024

Ioana Vrînceanu și Roxana Anghel au câștigat medalia de argint în proba de dublu rame feminin din cadrul Jocurilor Olimpice de la Paris.

Este a treia medalie a canotajului românesc la Paris 2024, scrie News.ro.

Urmărește-ne și pe Google News
HARTĂ Capitala și 12 județe, sub cod galben de caniculă CITEȘTE ȘI HARTĂ Capitala și 12 județe, sub cod galben de caniculă
Evenimente

24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a. Parteneri: ACUE, ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast
30 septembrie - Eveniment Profit.ro e-commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a. Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMag
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-al Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank
5 noiembrie - Gala Profit – Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris Romania

Cele două sportive tricolore au fost cronometrate cu timpul 7:02.97. Pe prima poziția a podiumului a urcat un echipaj din Țările de Jos (6:58.67), iar pe locul trei s-a clasat Australia (7:03.54).

Este a treia medalie a canotajului românesc la Paris 2024, după aurul câștigat de Marian Florian Enache și Andrei Sebastian Cornea la dublu vâsle masculin și argintul obținut de Ancuța Bodnar și Simona Radiș la dublu vâsle feminin.

Încă o noapte în care a fost emis mesaj RO-Alert în nordul județului Tulcea. Locuitorii au fost avertizați cu privire la posibilitatea căderii unor obiecte din spațiul aerian, în aproperea graniței cu Ucraina CITEȘTE ȘI Încă o noapte în care a fost emis mesaj RO-Alert în nordul județului Tulcea. Locuitorii au fost avertizați cu privire la posibilitatea căderii unor obiecte din spațiul aerian, în aproperea graniței cu Ucraina

Per total, este a cincea medalie pentru Team Romania. La înot, David Popovici a câștigat medalia de aur la 200 m liber și medalia de bronz la 100 m liber.