Mărci precum Louis Vuitton, Gucci și Chanel se concentrează pe pielea de pește.
Încurajată de dinamica bună a burselor mari ale lumii, și piața de acțiuni de la București își păstrează traiectoria ascendentă regăsită la începutul acestei luni.
Lanțul de restaurante fast-food KFC își va muta cartierul general american din Louisville, statul Kentucky, în Plano, statul Texas.
Pasajul din zona Domnesti – Țegheș, de pe lotul 3 Sud (18 km) al Autostrăzii Bucureștiului A0, este pregătit pentru montarea grinzilor, anunță autoritățile.
Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Mircea Fechet, a anunțat că a finalizat proiectul de modificare a Ordonanței de Urgență privind Statutul personalului silvic, prin care vor fi interzise sporurile la Regia Națională a Pădurilor Romsilva.
Președintele Donald Trump și-a înăsprit atacul la adresa președintelui ucrainean Volodimir Zelenski, numindu-l un „dictator” care ar trebui să „se miște rapid”, altfel riscând să piardă țara.
Fără un eveniment special dedicat, cum se întâmplă cu noile serii de smartphone-uri pe care compania le lansează toamna, Apple a anunțat noul iPhone 16e.
Eșecul planului de fuziune dintre Honda și Nissan, care s-a dovedit a fi o încercare a Honda de preluare a rivalilor japonezi, rămâne încă o preocupare pentru șefii companiei care ar fi urmat să conducă, de facto, afacerea rezultată după fuziune.
Inspectorii Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) au decis astăzi închiderea a aproape tuturor restaurantelor aflate în AFI Cotroceni, cel mai mare mall din România, după ce ieri au fost închise restaurantele din Mall Băneasa.
Drumul Național DN1 București – Ploiești va fi lărgit pe o secțiune, la nord de intersecția cu Aeroportul Otopeni și până la nodul rutier cu Autostrada de Centură a Capitalei (A0), anunță autoritățile.