Sorin Grindeanu: Pe zona feroviară trebuie să găsim soluțiile pe care le-am găsit pe zona rutier. E o zonă de neseriozitate și pe partea companiilor și în activitatea CFR Infrastructură. Sunt nemulțumit de cum se desfășoară aceste contracte

Auto/Transporturi   
Sorin Grindeanu: Pe zona feroviară trebuie să găsim soluțiile pe care le-am găsit pe zona rutier. E o zonă de neseriozitate și pe partea companiilor și în activitatea CFR Infrastructură. Sunt nemulțumit de cum se desfășoară aceste contracte

Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că este nemulțumit de modul în care se desfășoară lucrările în zona feroviară și consideră că este vorba de neseriozitate și din partea companiilor, dar și în activitatea CFR Infrastructură.

”Pe zona feroviară trebuie să găsim soluțiile pe care le-am găsit pe zona rutieră. Există și pe zona constructorilor, dar și în zona companiei un anumit ritm de care pot să spun că nu sunt mulțumit, comparativ cu ritmul de pe rutier. Asta este evident”, a declarat Sorin Grindeanu, marți, într-o conferință de presă.

Urmărește-ne și pe Google News
Donald Trump Jr., mesaj la București: Eu și tatăl meu creăm o mare oportunitate pentru afaceri în România. Cred că aveți un potențial foarte mare de renaștere CITEȘTE ȘI Donald Trump Jr., mesaj la București: Eu și tatăl meu creăm o mare oportunitate pentru afaceri în România. Cred că aveți un potențial foarte mare de renaștere

El a fost întrebat care este explicația pentru aceste diferențe, scrie News.ro

”Pe fiecare lot în parte pare că există neseriozitate. Dacă eu știu că am semnat cu UMB-ul și că se termină acești 20 de kilometri peste trei ani, dau un exemplu, adică trei plus unu, un an proiectare, plus trei și am siguranță aici, dincolo, dacă se semnează ceva, cu oricare din companii și durează doi ani tot timpul am semne de întrebare: vor termina în doi ani, nu vor termina. De aceea spun că e o zonă de neseriozitate și pe partea companiilor și în mod evident trebuie să existe o îmbunătățire și în activitatea CFR Infrastructură. Sunt nemulțumit de cum se desfășoară aceste contracte, evident. Și de cei de la CFR Infrastructură, dar și de companiile cu care s-au semnat aceste contracte”, a afirmat Sorin Grindeanu.

viewscnt
Afla mai multe despre
sorin grindeanu
cfr